Angebote zu "Danish" (9 Treffer)

€ 95.00 *
zzgl. € 3.90 Versand

Danish Design Damenarmbanduhr Titan 3326357 **neu** Titan matt vergoldet, Mineralglas Water resistant bis 3 ATM nach DIN 8310 Versand im Original-Etui Weitere Armbanduhren von Danish Design in meinen anderen Auktionen, meinem Shop und auf Anfrage. *

Stand: Jan 7, 2019
€ 95.00 *
zzgl. € 3.90 Versand

Danish Design Damenarmbanduhr Titan 3326180 **neu** Titan, MineralglasWater resistant bis 3 ATM nach DIN 8310Versand im Original-Etui Weitere Armbanduhren von Danish Design in meinen anderen Auktionen, meinem Shop und auf Anfrage. **

Stand: Jan 7, 2019
€ 95.00 *
zzgl. € 3.90 Versand

Danish Design Damenarmbanduhr Titan 3326357 **neu** Titan, MineralglasWater resistant bis 3 ATM nach DIN 8310Versand im Original-Etui Weitere Armbanduhren von Danish Design in meinen anderen Auktionen, meinem Shop und auf Anfrage.

Stand: Jan 7, 2019
€ 95.00 *
zzgl. € 3.90 Versand

Danish Design Herrenarmbanduhr Titan 3316140 **neu** Titan, MineralglasWater resistant bis 3 ATM nach DIN 8310Versand im Original-Etui Weitere Armbanduhren von Danish Design in meinen anderen Auktionen, meinem Shop und auf Anfrage.

Stand: Jan 7, 2019
€ 95.00 *
zzgl. € 3.90 Versand

Danish Design Herrenarmbanduhr Titan 3316110 **neu** Titan, MineralglasWater resistant bis 3 ATM nach DIN 8310Versand im Original-Etu Weitere Armbanduhren von Danish Design in meinen anderen Auktionen, meinem Shop und auf Anfrage. **

Stand: Jan 7, 2019
€ 99.50 *
zzgl. € 3.90 Versand

Danish Design Herrenarmbanduhr Titan 3316188 **neu** Titan matt vergoldet, MineralglasWater resistant bis 3 ATM nach DIN 8310Versand im Original-Etui Weitere Armbanduhren von Danish Design in meinen anderen Auktionen, meinem Shop und auf Anf

Stand: Jan 7, 2019
€ 95.00 *
zzgl. € 3.90 Versand

Danish Design Herrenarmbanduhr Titan 3316113 **neu** Titan, MineralglasWater resistant bis 3 ATM nach DIN 8310Versand im Original-Etui Weitere Armbanduhren von Danish Design in meinen anderen Auktionen, meinem Shop und auf Anfrage. *

Stand: Jan 7, 2019
Kærlighedens spil, Hörbuch, Digital, 1, 910min
€ 9.95 *

Den elegante og smukke kunsthandler Annette Remmington opnår stor anerkendelse, da hun får til opgave at sælge en meget sjælden Rembrandt, som hun har restaureret. Begivenheden bliver kendt som ´´årets auktion´´ i kunstverdenen, og Annette er med ét den mest omtalte kunsthandler i verden. Annettes mentor og mand, den tyve år ældre Marius Remmington, er yderst tilfreds med sin kones succes og overtaler hende til at give et interview til en stor avis. Men efterhånden som journalisten graver ned i ægteparrets fortid, dukker der historier frem, som vil udløse en kæmpe skandale, hvis de bliver afsløret. 1. Danish. Rebekka Owe. http://samples.audible.de/bk/avfo/000262/bk_avfo_000262_sample.mp3.

Anbieter: Audible - Hörbücher
Stand: Dec 17, 2018
Kættere, Hörbuch, Digital, 1, 1545min
€ 9.95 *

I 1939 lå dampskibet S.S. Saint Louis nogle dage for anker i Havanas havn med ni hundrede jøder om bord, som det var lykkedes at flygte fra Tyskland, og ventede på indrejsetilladelse til flygtningene. Drengen Daniel Kaminsky og hans onkel stod på kajen og ventede på, at deres familie skulle gå i land, for de var helt sikre på, at familien ville bestikke embedsmændene med den skat, som den havde medbragt i al hemmelighed: Et lille Rembrandt-lærred, der havde tilhørt Kaminsky-familien siden det 17. århundrede. Men planen mislykkedes, og skibet vendte tilbage til Tyskland og tog ethvert håb om gensyn med sig. Mange år senere, i 2007, får nyheden om, at dette maleri er blevet sat på auktion i London, Daniels søn Elías til at beslutte at tage til Havana fra sit hjem i USA for at finde ud af, hvilken skæbne der er blevet hans families maleri til del. Kun en mand som tidligere kriminalkommisær Mario Conde kan hjælpe Elías med den opgave. Gennem samtaler oprulles familiens historie og ikke mindst historien om det gamle Rembrandt-maleri. 1. Danish. Lars Thiesgaard. http://samples.audible.de/bk/lind/002342/bk_lind_002342_sample.mp3.

Anbieter: Audible - Hörbücher
Stand: Dec 17, 2018